Δείτε τις τρεις αμφισβητούμενες φάσεις, από το παιχνίδι Ζάκυνθος-ΑΕΛ 2-1, που διεξήχθη την Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015 στο Δημοτικό γήπεδο Ζακύνθου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου του πρωταθλήματος της Football League.

1) Στο 2 λεπτό η ομάδα της ΑΕΛ ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα του Δημήτρη Ουνγιαλίδη στον Ελιομάρ Σίλβα, ο διαιτητής Συμεών Κοσικίδης, που ήταν μακρυά από τη φάση έδειξε να συνεχιστεί.

2) Ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Μάνος Αποστολίδης, ανέτρεψε τον Οικονόμου εντός περιοχής στο 35 λεπτό, με τον διαιτητή Συμεών Κοσικίδη, να δείχνει το σημείο του πέναλτι και την κίτρινη κάρτα στο Μάνο Αποστολίδη.

3) Ο Κώστας Νεμπεγλέρας ζήτησε φάουλ πάνω στη γραμμή σε μαρκάρισμα του Δημήτρη Ουνγιαλίδη, στο 80 λεπτό, o Συμεών Κοσικίδης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.