Πρωταθλητές οι Έφηβοι (Κ-16)! Στο γήπεδο της Γιάννουλης και μετά τον τελικό των Παίδων διεξήχθη ο τελικός της κατηγορίας Εφήβων. Εκεί, οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ κέρδισαν με σκορ 4-0 την αξιόμαχη "Ακαδημία Γ.Πλίτση". Το πρώτο γκολ του αγώνα πέτυχε στο 10΄ ο Καλαπανίδας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γκαλγκανόπουλου. Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με την ΑΕΛ να χάνει ευκαιρίες με τους Καλύβα και Γκαλγκανόπουλο και την Ακαδημία Πλίτση με τον Κόκκοβα. Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καλύβας βρήκε με παράλληλη σέντρα τον Μορφάκη κι αυτός διαμόρφωσε το 2-0. Ακολούθως και μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Καλαπανίδα ο Σδόγγος σκόραρε για το 3-0 και λίγο πριν τη λήξη ο Αλεξανδράκης δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει από κοντά το τελικό 4-0. Έτσι, μετά από δεκατέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος και ισάριθμες νίκες (!) οι βυσσινί κατέκτησαν το κύπελλο του πρωταθλητή δια χειρός του διοικητικού της ΕΠΣΛ κ.Δημερά. Η διοίκηση του Σωματείου συγχαίρει τον προπονητή του τμήματος και αρχιπροπονητή των τμημάτων υποδομής της ΑΕΛ Βασιλείου Ιωάννη για την άριστη παρουσία του τμήματος καθ' όλη την χρονιά και φυσικά τους ποδοσφαιριστές του Εφηβικού που αποτελούν το αύριο της ιστορικής μας ΑΕΛ.
Πρωταθλητές στα πέναλτι οι Παίδες(Κ-14)!
Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα μεταξύ των δύο καλύτερων ομάδων του φετινού παιδικού πρωταθλήματος, η ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 5-3 στη διαδικασία των πέναλτι της Νίκης Μιχαήλ στο εξαίσιο γήπεδο της Γιάννουλης (κανονική διάρκεια 1-1). Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο καθ' όλη τη διάρκειά του, με τη Νίκη Μιχαήλ να προηγείται στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ προηγουμένως ο Τέλιος είχε δοκάρι για την ομάδα της ΑΕΛ. Πέντε λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα ο Τσιμπόλης ισοφάρισε για τους βυσσινί και έστειλε τις δύο ομάδες στα πέναλτι. Εκεί οι παίκτες της ΑΕΛ ευστόχησαν και στις πέντε εκτελέσεις ενώ ο Κολοβός αποκρούοντας ένα πέναλτι έδωσε τη νίκη και το κύπελλο στην ομάδα του. Η διοίκηση του Σωματείου συγχαίρει τον προπονητή του τμήματος Γούλα Κωνσταντίνο και τους αθλητές του για την επιτυχία τους και αφιερώνει το κύπελλο στους αθλητές που έλειψαν από τον σημερινό αγώνα λόγω τραυματισμών, Γεώργιο Σκουλίδη και Χρήστο Παπακωνσταντίνου.