Από το πρώτο κανάλι της ΕΡΤ θα μεταδοθεί η πρεμιέρα του Euro 2016 μεταξύ της Γαλλίας και της Ρουμανίας. Οι «οικοδεσπότες» υποδέχονται το «συγκρότημα» του Άνχελ Ιορντανέσκου στο «Stade de France» στις 22:00 και το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 σε περιγραφή του Βασίλη Μπακόπουλου. Η ΕΡΤ ανακοίνωσε το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2016 που αρχίζει στις 10 Ιουνίου.
Συνοπτικά, οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των ομίλων του Euro 2016:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Γαλλία - Ρουμανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Αλβανία - Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Ουαλία - Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Αγγλία - Ρωσία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Τουρκία - Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
19:00 Πολωνία - Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Γερμανία - Ουκρανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ισπανία - Τσεχία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
19:00 Ιρλανδία - Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Βέλγιο - Ιταλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Αυστρία - Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
22:00 Πορτογαλία - Ισλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ρωσία - Σλοβακία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Ρουμανία - Ελβετία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
22:00 Γαλλία - Αλβανία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΠΕΜΠΤΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Αγγλία - Ουαλία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
19:00 Ουκρανία - Βόρεια Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
22:00 Γερμανία - Πολωνία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Ιταλία - Σουηδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
19:00 Τσεχία - Κροατία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
22:00 Ισπανία - Τουρκία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ
16:00 Βέλγιο - Ιρλανδία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
19:00 Ισλανδία - Ουγγαρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Πορτογαλία - Αυστρία, ΕΡΤ1 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Ελβετία - Γαλλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιάννη Σαντοριναίου
22:00 Ρουμανία - Αλβανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ
22:00 Σλοβακία - Αγγλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Ρωσία - Ουαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Βόρεια Ιρλανδία - Γερμανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
19:00 Ουκρανία - Πολωνία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Μίλτου Θεοδοσίου
22:00 Κροατία - Ισπανία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Τσεχία - Τουρκία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ
19:00 Ισλανδία - Αυστρία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Περικλή Μακρή
19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Βασίλη Μπακόπουλου
22:00 Σουηδία - Βέλγιο, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Πέτρου Μαυρογιαννίδη
22:00 Ιταλία - Ιρλανδία, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ 2 σε περιγραφή Γιώργου Χαϊκάλη
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top