Η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 τα Τρίκαλα στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, σε εκτός φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Στο 39 λεπτό σε φάση διαρκείας ο Νικολακάκης έκανε το σουτ για τα Τρίκαλα και ο Μασούρας στην προσπάθεια να απομακρύνει σημείωσε αυτογκόλ. Στο 43 λεπτό είχαμε εκτέλεση πέναλτι του Ροβιθη για την ΑΕΛ, που αρχικά ευστόχησε με τον Γρατσάνη να δείχνει επανάληψη και όταν εκτέλεσε ξανά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο β’ ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν πιο ουσιαστική και έκανε την ανατροπή με τον Κάπο με σουτ στο 88 λεπτό, ενώ ο Βαρέλα με σουτ στην κίνηση στο 92′ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
Τρίκαλα: Παπαδόπουλος (66΄Γιδόπουλος), Νικολακάκης (52΄Λαμπάκης), Νιάρος (52΄Γκόλιας), Παπαπαναγιώτου (62΄Γκάσιτς), Σαρακατσάνος, Ριζογιάννης (52΄Στογιάνοβιτς), Μίνγκας (52΄Δουκάκης), Μουμίν (52΄Σερτζίνιο), Κουσκουνάς (62΄Ράσιτς), Στεφάνοβιτς (62΄Χασομέρης), Μπαϊκαρά (52΄Ίλιτς)

ΑΕΛ: Ντεγκρά (32 Καβουσάκης ), Μασούρας, Γκόλιας, Δαμιανάκης, Μανακούσιος, Καπνόπουλος, Καρατάσιος, Ροβίθης, Χοντζάλι, Γιαννιτσάνης, Μαρουκάκης
Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν: Καβουσάκης (61’ Ξενοδόχοφ), Ρέντζας, Μουκάκης, Γιοβάνοβιτς, Ράμος, Λαμπρόπουλος, Αναστασόπουλος, Βαρέλα, Τζάνης, Καπός, Ουρτάδο.