Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με την ΑΕΛ, στο στάδιο των «Ζωσιμάδων». Παρότι ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ η ΑΕΛ και έφθασε να προηγηθεί ακόμα και με 3-1, κατάφερε ωστόσο ο ΠΑΣ Γιάννινα να φέρει το ματς στην ισοπαλία 3-3. Αναλυτικότερα προηγήθηκε με πέναλτι του Ακόστα ο ΠΑΣ Γιάννινα στο 18', με τον ίδιο τρόπο με εκτελέσεις πέναλτι οι βυσσινί ισοφάρισαν στο 25' με τον Ναζλίδη, προηγήθηκαν στο 34' με το Βαρέλα και έκαναν το 3-1 με σουτ του Ναζλίδη στο 42 λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα με σουτ του Βιδάλ στο 69 λεπτό και του Μαμπουλού στο 76 λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 3-3.
ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης (46’ Περιστερίδης), Καρανίκας (35’ λ.τρ. Μουκουβάλας), Ναδάλες (49’ Κούτρης), Μιχαήλ (46’ Σκόνδρας), Μπέριος (80’ Μαυροπάνος), Κοζορώνης (57’ Δώνης), Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς (49’ Μαμπουλού), Ακόστα (57’ Βιδάλ), Γιάκος (80’ Φερφελής), Κόντε (70’ Ντόλοβατς).

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Ναβάρο (68’ Ρέντζας), Γκόλιας, Φάργκας (73’ Σουλιώτης), Φατιόν, Οουόσο (53’ Μονιάκης), Αναστασόπουλος (73’ Καρατάσιος), Ναζλίδης (73’ Ουρτάδο), Ντέλετιτς (46’ Κάπος), Βαρέλα (68’ Μαρουκάκης), Αβραάμ (61’ Λαμπρόπουλος).