Η ΑΕΛ νίκησε με 3-2 την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, σε εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Ο Ματθαίος Μαρουκάκης με προβολή άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ μόλις στο 9 λεπτό, ενώ με σουτ του Ανδρέα Αβραάμ στο 28 λεπτό διπλασιάστηκαν τα τέρματα για τους βυσσινί. Μείωσε αρχικά με εκτέλεση πέναλτι για την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Δημόπουλος στο 48 λεπτό, ο Ανδρέα Αβραάμ στο 67 λεπτό με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-1 για την ΑΕΛ, για να έρθει ο Σάμουελ Ντανκουά με διαγώνιο σουτ στο 86 λεπτό, να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΛ 2-3.
Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Τσόπελας, Δημόπουλος, Καλλιβωκάς, Σμίλτος, Μπιτέλης, Υφαντής, Ντανκουά, Τζέκος, Μπλέντι, Τσιλούλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Γεωργαντζάς, Καραγιάννης, Φέτσης, Βουκουμάνοβιτς, Τζάνης, Μυργιώτης, Ντιάτα, Κοντός.

ΑΕΛ:  Καβουσάκης (46’ Ξενοδόχοβ), Ναβάρο (71’ Ρέντζας), Μονιάκης (46’ Οουσού), Γιοβάνοβιτς (65’ Σουλιώτης), Καρατάσιος (46’ Ουρτάδο), Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Αβραάμ (76’ Χοτζάλι), Βαρέλα (46’ Λαμπρόπουλος), Ναζλίδης (76’ Μασούρας), Μαρουκάκης (71’ Καπός).