Χωρίς νικητή με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και στον Ατρόμητο στο AEL FC ARENA. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και δεν απειλήθηκαν ιδιαλιτερα, με εξαίρεση το πέναλτι. Μετά από φάση διαρκείας ο Ντέλετιτς έκανε το σουτ για την ΑΕΛ η μπάλα κόντραρε και έφθασε στο Βαρέλα που με σουτ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 15 λεπτό. Εκτέλεση πέναλτι ο Παπαδόπουλος για τον Ατρόμητο στο 69 λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
ΑΕΛ: Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμα: Μονιάκης, Χοτζάλι, Ουρτάδο, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Καρατάσιος

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμα: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης Ν.