Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο "AEL FC Arena", τα Τρίκαλα νίκησαν την ΑΕΛ με 2-1. Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 42 λεπτό με κεφαλιά του Μίνγκα μετά από σέντρα του Μπαικαρά. Η ΑΕΛ ισοφάρισε με πέναλτι στο 53 λεπτό, με το Λαμπρόπουλο, αλλά στο 80 λεπτό ο Χασομέρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τα Τρίκαλα.
ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Καβουσάκης (46′ Ντεγκρά), Γιοβάνοβιτς (60′ Δαμιανάκης), Φάρκας (58′ Γκόλιας), Μονιάκης, Ρέντζας (56′ Ναβάρο), Φατιόν, Λαμπρόπουλος (71′ Ουασού), Ουρτάδο (62′ Αναστασόπουλος), Βαρέλα (71′ Χοτζάλι), Ντέλετιτς, Μαρουκάκης (56′ Ναζλίδης).

Τρίκαλα (Σταύρος Ψιμουλάκης):  Παπαδόπουλος(68’ Σιδεράκης), Νικολακάκης(67’ Λαμπάκης), Νιάρος (55’ Β. Γκόλιας), Μουμίν, Βέρτζος(89′ Σαρακατσάνος), Ριζογιάννης, Μίγκας(69’ Ράσιτς), Στογιάνοβιτς(46’ Χασομέρης), Κουσκουνάς(46’ Γιαννιτσάνης), Σερζίνιο(63’ Στεφάνοβιτς), Μπαϊκάρα(63’ Δουκάκης).