Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το φιλικό ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΛ, στη «πρόβα τζενεράλε» λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, που διεξήχθη στο γήπεδο του Παναιτωλικού.
Αναλυτικά οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό η μπάλα άουτ στο 5 λεπτό
Σουτ του Μπάουκε για Παναιτωλικό μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ στο 9 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς η μπάλα χτυπάει σε σώματα και φεύγει κόρνερ στο 25 λεπτό
Ακυρώθηκε γκολ για την ΑΕΛ με το Βαρέλα στο 27 λεπτό, ως οφσαιντ
Επικίνδυνη σέντρα του Βαρέλα για την ΑΕΛ, απομακρύνει ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού, Δημήτρης Κυριακίδης, στο 36 λεπτό
Σουτ Τομάνε για Παναιτωλικό άουτ στο 48 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για Παναιτωλικό με Φερέιρα δεν μπόρεσε ο Μαρκόφσκι η μπάλα έφυγε άουτ στο 61 λεπτό
Εκτέλεση κόρνερ για Παναιτωλικό με Λεντέσμα ο Πάουλο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ 66 λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για Παναιτωλικό η μπάλα μετά από φάση διαρκείας έφθασε στο Λεντέσμα που έκανε το σουτ και μπλοκάρε ο Ξενοδόχοφ με διπλή προσπάθεια στο 71 λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς κεφαλιά του Αναστασόπουλου η μπάλα έφύγε άουτ στο 75 λεπτο.
Μετά από σέντρα κεφαλιά του Μουνιός για Παναιτωλικό η μπάλα έφυγε άουτ στο 86 λεπτό
Σουτ του Κουτσιανικούλη για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού στο 87 λεπτό
Νέο σουτ του Κουτσιανικούλη για την ΑΕΛ σώζει με τα πόδια ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού στο 88 λεπτό.
Σουτ του Λαμπρόπουλου για την ΑΕΛ άουτ στο 90 λεπτό
Σουτ του Λεντέσμα για Παναιτωλικό σώζει ο Ξενοδόχοφ στο 91 λεπτό
Σουτ του Τομανέ για Παναιτωλικό κοντράρει η μπαλα στο Φάρκας και φεύγει κόρνερ

Παναιτωλικός: Κυριακίδης (76’ Κριστιάνο), Κούσας, Μάκος, Κλέσιο (80’ Κουτρομάνος), Τσοκάνης, Παπάζογλου (24’ λ.τ. Ρότσα), Πάουλο, Φερέιρα (64’ Λεντέσμα), Τομανέ, Ουάρντα (88’ Ρόσα), Μαρκόβσκι (64’ Μουνιός).

ΑΕΛ: Ξενοδόχοβ, Ναβάρο, Γιοβάνοβιτς, Μονιάκης, Ναζλίδης, Βαρέλα, Ντέλετιτς, Αναστασόπουλος, Γκόλιας, Φατιόν, Φάρκας.
Στο 80’ μπήκαν στον αγώνα οι: Κουτσινανικούλης, Μαρουκάκης, Ουρτάδο, Ντοντό, Λαμπρόπουλος, Ρέντζας, Κάπος.