Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές, βοηθοί διαιτητές και παρατηρητές διαιτησίας για τους αγώνες της 2ης φάσης / 1η αγωνιστικής, του Κυπέλλου Ελλάδας περιόδου 2016-2017. Ο ρέφερι, Ανανίας Φωτιάδης, αστυνομικός στο επάγγελμα, από τον σύνδεσμο Σερρών, κλήθηκε να διαιτητεύσει την εκτός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας (Τετάρτη 26/10, 17:15). Αξίζει να σημειωθεί ότι ο συγκεκριμένος διαιτητής είχε σφυρίξει την ΑΕΛ στο εντός έδρας παιχνίδι στο AEL FC ARENA για το Κύπελλο Ελλάδας με τον Αστέρα Τρίπολης (05/01/2016) που είχε βρει νικήτρια την ομάδα της Αρκαδίας με σκορ 3-0. Βοηθοί του ο Νικόλαος Κωτούλας, επίσης από τον σύνδεσμο Σερρών και ο Σπυρίδων Βασιλόπουλος από τον σύνδεσμο Έβρου. Τέταρτος θα είναι ο Γεώργιος Μιχαηλίδης από την Ένωση Βοιωτίας και τέλος παρατηρητής ορίστηκε ο Βασίλειος Γαβριηλίδης από την Θράκης.
Αναλυτικά οι διαιτητές του Κυπέλλου Ελλάδας:
Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016
15:00 Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
Βοηθοί: Κορτέσης, Τάμαλης (Αθηνών)
4ος: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)

15:00 Αιγινιακός - Άρης
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Τίκας (Καρδίτσας)
4ος: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

17:15 Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ
Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας)
Βοηθοί: Σπανός, Γκοτσόπουλος (Αχαΐας)
4ος: Δημητρόπουλος (Δυτ. Αττικής)

17:15 Πανθρακικός - Καλλιθέα
Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης, Κελεσίδης (Ημαθίας)
4ος: Γκουγκούδης (Σερρών)

19:30 ΑΕΚ - Κέρκυρα
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2016
15:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος: Τσιοβάρας (Φθιότιδας)

15:00 Πανιώνιος - Λεβαδειακός
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

17:15 Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Σταθόπουλος, Πήττας (Ηλείας)
4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

17:15 ΠΑΟΚ - ΑΕΛ
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Κωτούλας (Σερρών), Βασιλόπουλος (Έβρου)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

19:30 Ολυμπιακός - Πλατανιάς
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Μεσσήνης (Αχαΐας), Μπέτσογλου (Κοριθνίας)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2016
15:00 Σπάρτη - Χανιά
Διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά)
Βοηθοί: Τζίλιρης, Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

15:00 Πανσερραϊκός - Κισσαμικός
Διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)
Βοηθοί: Θεοδώρου, Ζέρβας (Πιερίας)
4ος: Μηλιάδης (Μακεδονίας)

15:00 Πανελευσινιακός - Τρίκαλα
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μήταρης (Ανατολικής Αττικής), Τζάκος (Αθηνών)
4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)

17:15 Λαμία - Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Σκούλας (Σερρών)
Βοηθοί: Λυμπερόπουλος, Πασπάτης (Αθηνών)
4ος: Νταούλας (Αθηνών)

19:30 Παναθηναϊκός - Ηρακλής
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καμπούρης (Εύβοιας), Κουράκης (Ηρακλείου)
4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top