Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της Α’ φάσης του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής, όπου συμμετέχει και η ομάδα του νομού Λάρισας, ο Απόλλωνας Λάρισας, που πήρε μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής αποκλείοντας με σκορ 2-0 εκτός έδρας στο Πανθεσσαλικό τον Ολυμπιακό Βόλου.
1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης - Α.Ε. Ποντίων 3-2
Α.Ο. Καρδίας - Αλμωπός Αριδαίας 0-2 πέν. (0-0 κ.δ. & παρ.)
Μακεδονικός Φούφα - Λαγκαδάς 0-1
Απόλλων Καλαμαριάς - Δόξα Δράμας 1-0 παρ.
Καμπανιακός - Νέστος Χρυσούπολης 4-5 πέν. (3-3 κ.δ. & παρ.)
Δόξα Προσκυνητών - Εορδαϊκός 2-1
Νάουσα - Απόλλων Παραλιμνίου 2-1
* Η Καβάλα περνά στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης στον 1ο όμιλο:
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών
ΑΟ Καβάλα-Αλμωπός Αριδαίας
ΑΠΕ Λαγκαδά-ΦΑΣ Νάουσα

2ος όμιλος
Α.Ε. Καραϊσκάκης - Εθνικός Φιλιππιάδας 1-0
Ιστιαία - Ρήγας Φεραίος 2-1
Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Λάρισας 0-2
Νίκη Βόλου - Θεσπρωτός 3-0
Αστέρας Πετριτή - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 0-3
Τηλυκράτης Λευκάδας - Διαγόρας Σεβαστής 2-1
Αμβρακία Κωστακιών - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0 (1-1 κ.δ. & παρ.)
Πιερικός - Πύδνα Κίτρους 9-10 πέν. (0-0 κ.δ. & παρ.)

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης στον 2ο όμιλο:
Αμβρακία Κωστακιών-Απόλλων Λάρισας
Πύδνα Κίτρους-Τηλυκράτης
ΑΕ Καραϊσκάκης-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Νίκη Βόλου-ΑΕ Ιστιαίας

3ος όμιλος
Χαλκίδα - Αχαϊκή 2-3
Ζευγολατιό - Θήβα 4-3 παρ. (3-3 κ.δ.)
Τσικλητήρας Πύλου - Παναχαϊκή 1-3 πέν. (1-1 κ.δ. & παρ.)
Παναρκαδικός - Δόξα Μεγαλόπολης 1-0
Παναργειακός - Ερμιονίδα 3-1
Αστέρας Αμαλιάδας - Λουτράκι 3-0
ΠΑΟ Βάρδας - Αιολικός 2-3
* Ο Φωστήρας περνά στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης στον 3ο όμιλο:
Αχαϊκή-Φωστήρας
ΑΟ Ζευγολατιού-Παναργειακός
Αστέρας Αμαλιάδας-Παναρκαδικός
Παναχαϊκή-Αιολικός

4oς όμιλος
Ρόδος - Ιάλυσος 2-1
Ατσαλένιο - Ερμής Ζωνιανών 2-1
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Εργοτέλης 11-12 πέν. (1-1 κ.δ. & παρ.)
Κηφισιά - Προοδευτική 4-0
Ηλυσιακός - Ιωνικός 6-4 πέν. (2-2 κ.δ. & παρ.)
Άγιος Ιερόθεος - Θύελλα Ραφήνας 1-0
Τριγλία Ραφήνας - Εθνικός Πειραιά 1-0
* Ο Πανθηραϊκός περνά στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης στον 4ο όμιλο:
Άγιος Ιερόθεος-Τριγλία Ραφήνας
Εργοτέλης-ΑΕ Κηφισιά
Πανθηραϊκός-Ιάλυσος
Ηλυσιακός-Ατσαλένιος
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top