Mε το ισόπαλο σκορ 2-2, ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΛ U-20 απέναντι στην ομάδα U-20 της ΑΕΚ, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Superleague U-20 στο Στάδιο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ προηγήθηκε με 2-0 με εκτελέσεις πέναλτι με τους Κειτά στο 12 λεπτό και Χοτζάλι στο 24 λεπτό, ωστόσο η ΑΕΚ μείωσε με πέναλτι του Τσέλιου στο 32 λεπτό και με πλασέ του Σπηλιώτη ισοφάρισε στο 72 λεπτό. Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Κουσιά στο 23′. Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ κέρδισε το πέναλτι σε εκείνη τη φάση, αλλά αναγκάστηκε να αποχωρήσει τραυματίας από το παιχνίδι και ήρθε ασθενοφόρο όπου τον παρέλαβε.
AEΛ U-20 (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαπολυμέρου, Κυρίτσης, Παπαδόπουλος, Ναλμπάντης, Καλούσης, Καραλούλης (77' Τζέκας) Μακρής (88' Αναγνώστης) Γεωργακόπουλος, Κεϊτά, Χοτζάλι, Κούσιας (27' Χατζής).

AEK U-20 (Παναγιωταράς): Πάντος, Τάμπας (61' Βαφειάδης) Ψάνης, Κοφσανίδης, Μπούσης, Μπάμπης (71' Γιούσης) Λίτσι, Ασπρογιάννης, Σπηλιώτης (87' Λημνιός) Τσέλιος, Αντωνίου.

Διαιτητής: Χιώτης. Βοηθοί: Κυρατζούλης, Πλάτσκοβιτς.