Εύκολη νίκη με 2-1 κόντρα στον Πανελευσινιακό κατάφερε να πάρει η ΑΕΛ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδας. Η ΑΕΛ που έχασε πολλές ευκαιρίες, έχοντας 79% κατοχή μπάλας, άνοιξε το σκορ στο 29 λεπτό, με το Ντοντό. Στο 51’ στη μοναδική φάση που έκανε ο Πανελευσινιακός ο Ζέλιος έβγαλε την σέντρα, με τον Αγγελούδη να πιάνει εύκολα την κεφαλιά και να κερδίζει τον Καβουσάκη και να ισοφαρίζει σε 1-1. Άμεση ήταν η απάντηση για την ΑΕΛ, όταν ο Ποτουρίδης έκανε το γέμισμα, ο Αβραάμ κατέβασε όμορφα την μπάλα και με ένα δυνατό σουτ κέρδισε τον Γκόμεζ για να διαμορφώσει το 2-1 για την ΑΕΛ στο 54 λεπτό.
ΑΕΛ (Τσιώλης): Καβουσάκης, Μασούρας, Κόντορ, Σουλιώτης, Γκόλιας, Ποτουρίδης, Λαμπρόπουλος (56' Χοτζάλι), Ουρτάδο, Ντοντό (56' Ναζλίδης), Αβραάμ (56' Κουτσιανικούλης), Καπός.

Πανελευσινιακός (Δημόπουλος): Γκόμες, Τσούπρος, Κορομηλάς, Γραικός, Καμπούρης, Κασνέτσι (68' Παλαιολόγος), Σιλιγαρδάκης, Δημόπουλος, Στόγιος (46' Μέξης), Ζέλιος, Αγγελούδης (72' Ναούμ).