Mε σκορ 1-0 επικράτησε η ομάδα U-20 της ΑΕΠ Ηρακλής απέναντι στην ομάδα U-20 της ΑΕΛ, σε αγώνα της 18ης αγωνιστικής του πρωτάθλημα της Superleague U-20, στο γήπεδο της Μίκρας. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ΑΕΠ Ηρακλής, πέτυχε ο Βλαχόπουλος στο 60 λεπτό με πλασέ, ενώ στο 70 λεπτό ο Ρότας της ΑΕΠ Ηρακλής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, χωρίς ωστόσο η ΑΕΛ να μπορέσει να αντιδράσει και να φέρει το ματς στα ίσια.

ΑΕΠ Ηρακλής U-20 (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Χατζηδίμπας, Ρότας, Μυλωνάς, Ορφανίδης, Δοξάκης, Βλαχόπουλος, Συμεωνίδης (70′ Πεχλιβανίδης), Δραγάνης (87′ Δαμουλάκης), Αμαραντίδης (85′ Γκιάτας), Δούμτσιος.

ΑΕΛ U-20 (Μίλτος Ζιάκας): Κουτογλίδης, Κυρίτσης, Καλούσης, Καλφούτζος, Νούσιος (46′ λ.τρ. Παπαγεωργίου), Μαστακούλης (60′ λ.τρ. Τζέκα), Γεωργακόπουλος, Αναγνώστης, Καραλούλης, Μακρής, Χατζής (80′ Ντιντής).