Δείτε αναλυτικά τι είπε ο τεχνικός της ΑΕΛ, Σάκης Τσιώλης, στη συνέντευξη Τύπου, μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης με την ΑΕΚ.
Αναλυτικά ο Σάκης Τσιώλης:
«Λοιπόν για το παιχνίδι θα πω, πως έτσι κι αλλιώς ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι για εμάς. Η ΑΕΚ ιδιαίτερα μετά την αλλαγή προπονητή, του κ. Χιμένεθ είναι σε καλό φεγγάρι. Προσπαθήσαμε να ελέγξουμε κατά κάποιο τρόπο, όσον αφορά το πρώτο ημίχρονο, που η ομάδα μου ήταν πολύ μέτρια, να κρατήσουμε τουλάχιστον το σκορ, όπως ήταν και στη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου και αλλάζοντας κάποια πράγματα, να κυκλοφορήσουμε και να έχουμε δικιά μας στιγμή. Είχαμε δύο στο 1-0 και προς το 75 με 80 κάπου εκεί,  είχαμε μια-δυο πολύ καλές φάσεις για να μπορέσουμε να κάνουμε το 1-1 και ενδεχομένως εκεί να έπαιρνε μια άλλη μορφή το παιχνίδι. Δεν έγινε αυτό, μια στημένη φάση, γιατί όπως και το πρώτο γκολ μια στημένη φάση δεχθήκαμε ένα δεύτερο γκολ και εκεί νομίζω τελείωσαν όλα, γιατί για το τρίτο στο 90 τόσο, μια αδράνεια στην άμυνά μας, μας στοίχισε το τρίτο γκολ. Κρατάμε την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, αν πρέπει να κρατήσουμε κάτι από αυτό το παιχνίδι και τις δυο στιγμές μας που δεν μπορέσαμε να κάνουμε το 1-1, σ' εκείνο το λεπτό».