Η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 την ομάδα του Απόλλωνα Λάρισα, στο AEL FC ARENA, σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα. Τα γκολ για τους «βυσσινί» πέτυχαν ο Αγκάνοβιτς στο 58 λεπτό, ο Ευμορφίδης με φοβερό σουτ από πλάγια δεξιά με αριστερό πόδι στο 67 λεπτό. Το γκολ για τον Απόλλωνα Λάρισας ο Γκουντρουμπής στο 84 λεπτό.
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο: Θεοδωρόπουλος, Ρέντζας, Γκόλιας, Γιοβάνοβιτς, Κοντόρ, Φατιόν, Ναβάρο, Κουτσιανικούλης, Ντέλετιτς, Βαρέλα και Καπός.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο: Κουτογλίδης, Γκαγιέχο, Μονιάκης, Σουλιώτης, Αναστασόπουλος, Γκουλουζάντε, Ρέγιες, Ευμορφίδης, Λαμπρόπουλος, Αγκάνοβιτς και Τσάκο.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Λάρισας  στο πρώτο ημίχρονο: Σταυράκης, Σκούπρας, Μουτάφκσι, Ιορδανίδης, Γιαννακόπουλος, Κολοβός, Κυριάκος, Διβανές, Ιβανίδης, Καμπέρης και Σαχινίδης.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Λάρισας  στο δεύτερο ημίχρονο: Κουρδής, Σάββας, Μουτάφσκι, Ανδρέου, Σουλίδης, Παπαδόπουλος, Αγρόδημος, Μηνάς, Συράκος, Μανσάνο, και Γκουντρουμπής.