Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της 27ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, μαζί με τις βαθμολογίες.
1ος όμιλος
Α.Ο. Καρδίας - Δόξα Προσκυνητών 0-1
Απόλλων Καλαμαριάς - Εορδαϊκός 7-0
Λαγκαδάς - Καμπανιακός 2-1
Ορφέας Ξάνθης - Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Αλμωπός Αριδαίας - Δόξα Δράμας 0-1
Μακεδονικός Φούφα - Νάουσα 1-2
Α.Ε. Ποντίων - Καβάλα 0-3 ά.α.
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

Βαθμολογία
1. Απόλλων Καλαμαριάς 67 (*)
2. Δόξα Δράμας 60
3. ΑΠΕ Λαγκαδά 49
4. Νέστος Χρυσούπολης 42
5. Νάουσα 40
6. Ορφέας Ξάνθης 37
7. Καμπανιακός 35
8. Καβάλα 34
9. ΑΟ Καρδίας 34 (*)
10. Απόλλων Παραλιμνίου 33
11. Μακεδονικός Φούφα 29
12. Αλμωπός Αριδαίας 27
13. Δόξα Προσκυνητών 23
14. Εορδαϊκός 14 (*)
15. ΑΕ Ποντίων -
Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
Η ΑΕ Ποντίων έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

2ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας - Ιστιαία 3-0
Διαγόρας Σεβαστής - Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-2
Τηλυκράτης - Αστέρας Πετριτή 2-0
Νίκη Βόλου - Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 1-1
Εθνικός Φιλιππιάδας - Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Αμβρακία Κωστακιών - Ρήγας Φεραίος 2-1
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Πιερικός 3-2
(3/5) Πύδνα Κίτρους - Θεσπρωτός

Βαθμολογία
1. Απόλλων Λάρισας 67
2. ΑΕ Καραϊσκάκης 60
3. Ολυμπιακός Βόλου 55
4. Διαγόρας Σεβαστής 52
5. Νίκη Βόλου 50
6. Πύδνα Κ. 46
7. Τηλυκράτης 40
8. Ιστιαία 32
9. Θεσπρωτός 30
10. Ρήγας Φ. 30
11. Πιερικός 30
12. Ελευθεροχώρι 26
13. Εθνικός Φιλιππιάδας 25
14. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 23
15. Αμβρακία Κωστακιών 21
16. Αστέρας Πετριτή  11

3ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας - Παναρκαδικός 2-0
Αχαϊκή - Παναργειακός 1-0
Ζευγολατιό - Ερμιονίδα 2-2
Θήβα - Παναχαϊκή 0-1
Δόξα Μεγαλόπολης - Χαλκίδα 0-1
Φωστήρας - ΠΑΟ Βάρδας 3-1
Τσικλητήρας Πύλου - Αιολικός 1-0
Ρεπό: Λουτράκι

Βαθμολογία
1. Παναχαΐκή 58
2. Χαλκίδα 45
3. ΠΑΟ Βάρδας 42
4. Ερµιονίδα 42
5. Φωστήρας 35
6. ΑΟ Θήβα 34
7. Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου 34
8. Παναρκαδικός 33
9. Παναργειακός 32
10. Αιολικός 31
11. Τσικλητήρας Πύλου 29
12. Αχαϊκή 28
13. ΠΑΟ Λουτρακίου 27
14. ΑΟ Ζευγολατιού 22
15. Δόξα Μεγαλόπολης 21

4ος όμιλος
Ερμής Ζωνιανών - Κηφισιά 1-2
Ιάλυσος - Ιωνικός 0-2
Εργοτέλης - Πανθηραϊκός 2-0
Θύελλα Ραφήνας - Άγιος Ιερόθεος 0-0
Ηλυσιακός - Ατσαλένιος 2-1
Προοδευτική - Εθνικός 2-2
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ - Ρόδος 3-0
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

Bαθμολογία 
1. Ιωνικός 57
2. Εργοτέλης 55
3. Αγ. Ιερόθεος 45
4. ΠΟΑ 40
5. Προοδευτική 38
6. Εθνικός 37
7. Ερμής Ζωνιανών 34
8. Πανθηραϊκός 29
9. Τριγλία 28
10. Ρόδος 27
11. Κηφισιά 27
12. Ιάλυσος 26
13. Θύελλα 25
14. Ηλυσιακός 23
15. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 21
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top