Νίκη πρόκριση για τις κορασίδες της ΑΕΛ οι οποίες επικρατήσαν της Α.Μ.Σ Κύνος Λιβανατών με 3-1 σετ στο ουδέτερο γήπεδο του Αλμυρού για τους 16 της Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ, και προκριθήκαν στους 8 της διοργάνωσης. Καλή εμφάνιση από τα κορίτσια του Δημήτρη Ιόβτσεβ που δήξαν θέληση και πείσμα για την νίκη από το πρώτο σετ. Πολύ δυνατή η ομάδα των Λιβανάτων κατάφερε να ισοφαρίσει τα σετ και την ΑΕΛ να ξαναπαίρνει το προβάδισμα με 2-1. Το παιχνίδι παραλίγο να πάει στο τάι μπρέικ καθώς οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο τέταρτο σετ με διάφορα 8 πόντων, οι βυσσινί αντέδρασαν με όπλο το σέρβις και τους συνεχόμενους άσσους έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη-πρόκριση. Μεγάλη επιτυχία για μια ομάδα που αποτελείτε κυρίως από παγκορασίδες και στην πρώτη χρόνια τους φτάνουν στους 8 της διοργάνωσης, δείχνοντας ότι το μέλλον τους ανήκει.
Τα σετ:25-23, 22-25, 25-16, 29-27
ΑΕΛ: (Ιόβτσεβ) Βελεσιώτη, Ανδρεάδη , Τσούτσου , Ακρίβου , Κουμπαρά ,Μίζα, Γεωργαντζιά , Μπαρμπούτη, Μπουφίκου

ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ: (Κατσιγιάννης) Παπαευσταθίου, Πέτρου, Ταφραλή,Κατσιάνου, Γκορίτσα, Μαζιώτη, Μπουραμά, Σκρέτα.

Την ήττα γνώρισαν οι Γυναίκες της ΑΕΛ εκτός έδρας από τον Γ.Σ Νικαίας με 3-0 σετ. Οι βυσσινί δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι , φανερά επηρεασμένες από τους τραυματισμούς των τελευταίων εβδομάδων, ακολούθησε και ο τραυματισμός της βασικής πασαδόρου στο 2ο σετ αποδιοργανώνοντας την ομάδα ψυχολογικά. Δίκαιη νίκη των γηπεδούχων οι οποίες είχαν σταθερή απόδοση σε όλη την διάρκεια του αγώνα εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της ΑΕΛ. Το τμήμα βόλεϊ της ΑΕΛ (Διοίκηση, προπονητές, Αθλήτριες) συγχαίρουν την ομάδα της Νικαίας για την διαφαινόμενη άνοδο, και εύχονται καλή πορεία στην Α2!

Τα σετ: 25-20,25-17,25-19
Γ.Σ Νίκαιας: (Ματίκας) Αθανασιάδου, Κατσαρέ, Τουσιούδη, Νούσια, Κουτσονίκου Α., Νικολοπούλου, Χατζηελευθερίου, Ποπέσκου, Κωσταρέλου, Μπλιάτσιου, Κουτσονίκου Ε.,

ΑΕΛ (Ιόβτσεφ) Βελεσιώτη,Χατζή,Κοντογιάννη , Ανδρεάδη, Χρυσοπούλλου, Καμπουρογιάννη, Κουμπαρά,Ιόβτσεβα,Μπρούτσου,Παπαδημητρίου,Τεντολούρη,Μπουφίκου,Λουκανίκα, Κολοβέτσιου