Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 στην παράταση από τις Ελπίδες Καρδίτσας, για την Γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, σε αναμέτρηση που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ. Η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ. Οι Καρδιτσιώτισσες φάνηκαν πιο ψύχραιμες στην παράταση και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 102′ με την Μπεντανκούρ, ενώ το δεύτερο τέρμα πέτυχε η Παλαμά στο 108′.
ΑΕΛ (Ν. Γκαλίτσιος): Νάση, Κούκου (78′ Τσιούκα), Γαγάρα, Γκατζογιάννη, Σωτηριάδη, Μπουρλιώτη, Κόλλια, Χριστοφορίδη, Λόγου, Σρετένοβιτς, Σπυροπούλου (81′ Σακελλάρη).

Ελπίδες Καρδίτσας (Τ. Κουτσονάσιος): Καρντόζο, Σίμου, Αλ. Κόντου, Λιάκου (95′ Βασιλείου), Σ. Ζντράβκοβιτς, Βιολάρη, Δρόσου (46′ Μισιρλή), Γιάννου (70′ Καραμήτρου), Μπεντανκούρ.