Φιλική νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ τον Αντνάν Αγκάνοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 40 λεπτό, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασία της, στο Εθνικό Στάδιο του Καρπενησίου. Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη του αντιπάλου της, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και είχαμε ελάχιστες φάσεις.
Οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Αγκάνοβιτς για την ΑΕΛ έσωσε ο Δασκαλάκης στο 12 λεπτό
Μετά από σέντρα του Γιουσούφ του Λεβαδειακού κεφαλιά του Μπραντάο άουτ στο 15 λεπτό
Σουτ του Ντέλετιτς για την ΑΕΛ σώζει ο Δασκαλάκης στο 20 λεπτό
Σουτ του Κρίζμαν για την ΑΕΛ σώζει ο Δασκαλάκης στο 35 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Αγκάνοβιτς και η ΑΕΛ ανοίγει το σκορ στο 40 λεπτό
Σουτ του Ναβάρο για την ΑΕΛ σώζει ο Δασκαλάκης στο 45 λεπτό
Κεφαλιά του Γκόλια για την ΑΕΛ μετά από εκτέλεση κόρνερ μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού στο 62 λεπτό

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο (Αντρέ Πάους): Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Γουάλας, Ζίζιτς, Φάρκας, Αγρόδημος, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Γιαννιτσάνης και Κριζμάν.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο (Αντρέ Πάους): Θεοδωρόπουλος, Ρέντζας, Κόντορ, Άλλα, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Αγκάνοβιτς (63' Ανδρεόπουλος), Μασούρας, Καλύβας και Ναζλίδης.

Η ενδεκάδα του Λέβαδειακού στο πρώτο ημίχρονο (Ζοζέ Ανίγκου): Δασκαλάκης, Τσαμπούρης, Μεντί, Μοϊσέ, Ζαραδούκας, Γιακουμάκης, Καλτσάς, Γιουσούφ, Νιασέ, Σένκα, Μπραντάο.

Έπαιξαν ακόμα: Ναμάσκο, Τριποτσέρης, Μάγκας, Χατζηλάμπρος, Τόπι, Καψάσκης, Τζαφάρ, Καραχάλιος, Μπελχαζουανί, Ομπιόρα, Βασιλείου