Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των αγώνων κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ. Στην πρώτη φάση συμμετέχουν από φέτος οι ομάδες της Β’ Εθνικής. Οι αγώνες θα γίνουν την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου και οι 16 ομάδες που θα προκριθούν θα αντιμετωπίσουν στη συνέχεια κάποια από τις 16 ομάδες της Α2, το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου. Σημειώνεται πως σε όλες τις φάσεις οι ομάδες μικρότερης κατηγορίας παίζουν ως γηπεδούχοι απέναντι σε ομάδες μεγαλύτερης κατηγορίας.
Αναλυτικά η κλήρωση:
Α' Φάση - Σωματεία Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
1η Αγωνιστική - Τετάρτη 13/09/2017
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ
10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ
11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α' Φάση - Σωματεία Α2 & Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Σάββατο 16/09/2017
17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 20/09/2017
33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α17
38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α29
39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

Β' Φάση - Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α' Φάσης
B' Φάση - 1η Αγωνιστική - Σάββατο 23/09/2017
41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 - ΤΡΙΚΑΛΑ BC
42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 - ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ - ΚΥΜΗ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΛΑΥΡΙΟ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B' Φάση - 2η Αγωνιστική - Τετάρτη 27/09/2017
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α47
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α45
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α41
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 30/09/2017
53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

Γ' Φάση - Προημιτελικοί Αγώνες
Τετάρτη 04/10/2017
55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες
Α' Αγώνας - Κυριακή 05/11/2017
59. -
60. -

Β' Αγώνας - Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018
61. -
62. -

Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 17/02/2018
63. Νικητής Α59/Α61 - Νικητής Α60/Α62
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top