ΑΕΛ και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1, σε παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής και κατάφεραν οι δύο ομάδες να πάρουν το πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα της Super League. Μετά από χέρι του κεντρικού αμυντικού της ΑΕΛ, Ζίζιτς, ο Αστέρας Τρίπολης ήταν εκείνος που άνοιξαν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Μάσα στο 59 λεπτό. Η ισοφάριση για την ΑΕΛ ήρθε στο 71 λεπτό. Ο Γκόλιας έδωσε στον Περόνε, εκείνος έστρωσε στο Ναζλίδη, ο οποίος με υποδειγματικό πλασέ νίκησε τον Αθανασιάδη και ισοφάρισε σε 1-1.
ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Ναβάρο (80' Γιαννιτσάνης), Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Αγκάνοβιτς (69' Περόνε), Φατιόν, Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Κρίζμαν (46' Ρέντζας), Ναζλίδης.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάσα, Καλτσάς (63' Κυριακόπουλος), Μαντιντά (72' Ισνάλδο), Μανιάς.