Η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, στο AEL FC ARENA, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 41 λεπτό με πέναλτι του Γιαννιτσάνη, ισοφάρισε στο 59 λεπτό ο Νικόλιας, ενώ ο Κρίζμαν με υποδειγματικό πλασέ από κοντά έκανε το τελικό 2-1 στο 68 λεπτό.
ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο (64′ Μασούρας), Γκόλιας, Ζίζιτς (46′ Φάρκας), Κόντορ (64′ Γουάλας), Ανδρεόπουλος (64′ Κρητικός), Λαμπρόπουλος (64′ Φατιόν), Κουτσιανικούλης (64′ Κρίζμαν), Αγκάνοβιτς (39′ Αναστασόπουλος (75′ Ντέλετιτς), Περόνε (46′ Ντοντό), Γιαννιτσάνης (64′ Ναζλίδης).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης,  Μιχαήλ, Μπουκουβάλας (46′ Καρανίκας),Τζημόπουλος (75′ Μαυροπάνος), Μπέριος (46′ Σκόνδρας), Νικολιάς (61′ Βιντάλ), Γιάκος (64′ Μπέτρα), Γαρουφαλιάς (61′ Λίλα), Χαλκιαδάκης (46′ Κοζορώνης), Φόνσι, Κόντε (89′ Παπαδόπουλος).