Χωρίς νικητή με σκορ 0-0, ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Ξάνθη και την ΑΕΛ στο Xanthi Arena.
Οι φάσεις του αγώνα
Βγαίνει ο Μπόζοβιτς και μπλοκάρει πριν ο Ρότσε γίνει απειλητικός στο 6 λεπτό.
Σουτ του Ανδρεόπουλου για την ΑΕΛ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια στο 7 λεπτό
Εκτελεί το κόρνερ της ΑΕΛ ο Λεοζίνιο, η μπάλα φθάνει στο Ντέλετιτς που κάνει το σουτ με το Ζίβκο Ζίβκοβιτς να μπλοκάρει εύκολα στο 35 λεπτό
Σουτ του Έρικ Γέντρισεκ για την Ξάνθη άουτ στο 36 λεπτό
Σουτ για την ΑΕΛ με τον Κρητικό άουτ στο 47 λεπτό
Εκτέλεση κόρνερ για την Ξάνθη η μπάλα έφθασε στο Ντε Λούκας που έκανε το σουτ αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε εύκολα στο 51 λεπτό
Σουτ του Μπρίτο για την Ξάνθη μόλις άουτ στο 54 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για Ξάνθη με Χόρχε Κασάδο μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 58 λεπτό
Σουτ του Ανδρεόπουλου για την ΑΕΛ άουτ στο 69 λεπτό
Σουτ του Φατιόν για την ΑΕΛ άουτ στο 80 λεπτό
Σουτ του Κρίζμαν για την ΑΕΛ άουτ στο 90 λεπτό

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Λισγάρας, Φλίσκας, Πάμπλο Ντε Λούκας, Μπρίτο, Λουσέρο (46' Μεχία), Καμαρά, Ρότσε, Γέντρισεκ

ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς (46' Θεοδωρόπουλος), Ρέντζας (46' Ναβάρο), Γουάλας, Φάρκας, Ζίζιτς, Ανδρεόπουλος, Αναστασόπουλος (77' Φατιόν Άντόνι), Λεοζίνιο (46' Κρητικός, 87' Λαμπρόπουλος), Κουτσιανικούλης (71' Ντοντό), Ντέλετιτς (71' Κρίζμαν), Ναζλίδης (71' Γιαννιτσάνης)

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στέφανος Κουμπαράκης της ΕΠΣ Θράκης, πρώτος βοηθός ο Κούλα Χουσεΐν της ΕΠΣ Ξάνθης, δεύτερος βοηθός ο Ευθύμης Δημητριάδης της ΕΠΣ Θράκης και 4ος διαιτητής ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης της ΕΠΣ Ξάνθης.