Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 την πολύ κακή ΑΕΛ στο άδειο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Ο Μάνταλος με εντυπωσιακό ψαλίδι άνοιξε το σκορ στο 4 λεπτό, ο Λιβάια έδωσε έτοιμο γκολ στον Κλωναρίδη στο 34 λεπτό. Η ΑΕΛ έμεινε με 10 παίκτες στο 49' λόγω της αποβολής του Αγκάνοβιτς, για αγκωνιά στον Βράνιες, ο οποίος είχε μπει αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! Το 3-0 έγινε με το σουτ του Μπακασέτα στο 74', ενώ ο Αραούχο με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-0 στο 86 λεπτό.
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Μπακάκης, Βράνιες, Τσόσιτς, Λόπες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος (69' Μπακασέτας), Μάνταλος (81' Βλαχομήτρος), Κλωναρίδης, Λιβάια (76' Αραούχο).

ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Γιοβάνοβιτς (78' Κριζμάν), Φατιόν, Ντέλετιτς (46' Περόνε), Λεοζίνιο (46' Αγκάνοβιτς), Λαγός, Ναζλίδης.