Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, τα Τρίκαλα νίκησαν την ΑΕΛ με 2-1. Η ΑΕΛ που παρατάχθηκε με πολλά νέα πρόσωπα ήταν πολύ κακή στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε κάπως απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ηττήθηκε στο 90 λεπτό, μετά από λάθος στην άμυνα της. Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 32 λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Καπού. Η ΑΕΛ ισοφάρισε με πέναλτι στο 79 λεπτό, με το Ντέλετιτς, αλλά στο 90 λεπτό ο Μανώλης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τα Τρίκαλα.
Τρίκαλα (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης (46′ Αθανασόπουλος), Βέρτζος (85′ Ζγκούρι), Γιαννίτσης, Κοτσώνης (72′ Γκαλίτσιος), Γκόλιας, Πάνος, Τεγούσης (54′ Τόμιτς), Τσιάρας, Μίλιεβιτς (88′ Μανώλης), Τσίπρας (54′ Αναστασόπουλος), Καπός (87′ Ντιατά)

ΑΕΛ (Αντρέ Πάους): Σαφαρίκας, Μασούρας, Κόντορ, Κούσας, Γιοβάνοβιτς (46′ Κρίζμαν), Λαγός, Ανδρεόπουλος (70′ Ντέλετιτς), Κρητικός (70′ Φατιόν), Γιαννιτσάνης, Μπάμπιτς (46′ Καρατάσιος), Περόνε (70′ Ρέντζας)