Σε παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League στο AEL FC ARENA, η ΑΕΛ κατάφερε να επικρατήσει του Λεβαδειακού με σκορ 1-0, με γκολ στο 95 λεπτό. Ο Θωμάς Ναζλίδης με γκολ με καρφωτή κεφαλιά στις καθυστερήσεις έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ επί του Λεβαδειακού και έδωσε το τρίποντο στους «βυσσινί». 2η σερί νίκη στην ΑΕΛ που πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Οι φάσεις του αγώνα
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Κεφαλιά του Κρίζμαν μόλις άουτ στο 1 λεπτό
Γύρισμα του Γουάλας για την ΑΕΛ, δεν έκανε καλό σουτ ο Ναζλίδης άουτ στο 4 λεπτό
Γύρισμα του Ναζλίδη για την ΑΕΛ πάνω από τα δοκάρια στο 10 λεπτό
Σουτ του Κρίζμαν για την ΑΕΛ, άστοχα ψηλά άουτ στο 25 λεπτό
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Αγκάνοβιτς κεφαλιά του Ντέλετιτς αλλά η μπάλα δεν καταλήγει στα δίχτυα στο 27 λεπτό
Φάουλ για την ΑΕΛ με το Γουάλας η μπάλα στα σώματα των παικτών του Λεβαδειακού στο 28 λεπτό
Σουτ του Αγκάνοβιτς για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 30 λεπτό
Σουτ του Μητρόπουλου για το Λεβαδειακό μπλοκάρει εύκολα ο Μπόζοβιτς στο 32 λεπτό
Ευκαιρία για το Λεβαδειακό.  Ο Μητρόπουλος εκτελεί το φάουλ, για το Λεβαδειακό, o Φαβάρο από κοντά έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων στο 36 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για Λεβαδειακό με Τσαμπούρη άουτ στο 45+1
Ευκαιρία για Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα του Γιουσούφ στον Γιακουμάκη με το Μπόζοβιτς να βγαίνει σωτήρια και να καθαρίζει τη φάση στο 49 λεπτό.
Σουτ του Ναζλίδη για την ΑΕΛ άουτ στο 54 λεπτό
Σουτ του Ντέλετιτς για την ΑΕΛ άουτ στο 56 λεπτό
Ευκαιρία για την ΑΕΛ με το Κρίζμαν στο 59 λεπτό.  Φάουλ του Αγκάνοβιτς, η μπάλα έφτασε στον Κριζμάν που πλάσαρε από κοντά, αλλά ο Επασί κάλυψε σωστά την γωνία του και σώζει.
Κεφαλιά του Μπραντάο για το Λεβαδειακό μετά από κόρνερ του Γιουσούφ, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς στο 60 λεπτό
Ευκαιρία για Λεβαδειακό. Κεφαλιά του Μητρόπουλου, για Λεβαδειακό, η μπάλα πέρασε διπλά από το αριστερό δοκάρι του Μπόζοβιτς, άουτ στο 61 λεπτό.
Σουτ του Λεοζίνιο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 67 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με Αγκάνοβιτς κεφαλιά Φατιόν μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού στο 70 λεπτό
Σουτ του Ναζλίδη για την ΑΕΛ άουτ στο 73 λεπτό
Σουτ του Ντέλετιτς για την ΑΕΛ άουτ στο 75 λεπτό
Σουτ του Γιακουμάκη για το Λεβαδειακό μόλις άουτ στο 76 λεπτό
Σουτ του Μητρόπουλου για Λεβαδειακό μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς στο 77 λεπτό
Σουτ του Ντέλετιτς μπλοκάρει εύκολα ο Επασί στο 88 λεπτό
Σουτ του Περόνε για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Επασί στο 90 λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ ο Ναζλίδης στο 95 λεπτό. Ο Περόνε έκανε την σέντρα και ο Ναζλίδης με κεφαλιά μόνος του, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Επασί.