Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ο Άρης νίκησε την ΑΕΛ με 1-0, στο περιθώριο της διακοπής του πρωταθλήματος της Super League, λόγω Εθνικών ομάδων. Η ΑΕΛ που παρατάχθηκε με νέα πρόσωπα δεν παρουσιάστηκε καλή, με τον Άρη να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο διάστημα του φιλικού αγώνα. Στο 71’ γκολ που έκρινε τη φιλική αναμέτρηση με το Μάρκο Ντούνη να σκοράρει με πλασέ μετά από εξαιρετική προσπάθεια και πάσα του Κάσσου. Η ΑΕΛ προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.
Οι φάσεις του αγώνα
Εκτέλεση φάουλ για Άρη ο Μπαργκάς, η μπάλα στα χέρια του Θεοδωρόπουλου στο 3 λεπτό
Σέντρα για τον Άρη του Τσουμάνη κεφαλιά του Πασά μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 12 λεπτό
Σουτ ο Ναζλίδη για την ΑΕΛ, η μπάλα ψηλά άουτ στο 16 λεπτό.
Ο Πασάς κάνει το σουτ για τον Άρη, αλλά η μπάλα φεύγει μόλις άουτ στο 19 λεπτό.