Χωρίς να εντυπωσιάσει η ΑΕΛ επιβλήθηκε με 3-0 της Παναχαικής για την 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ΑΕΛ, για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Ο Νίκος Γιαννιτσάνης με πλασέ, ύστερα από ασίστ του Περόνε, από κοντά άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 9 λεπτό. Με εκτέλεση φάουλ του Περόνε η μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα του Βρονταρά για να γίνει το 2-0 για την ΑΕΛ στο 51 λεπτό. Το τελικό σκορ έγινε όταν ο Περόνε έδωσε στο Γιαννιτσάνη, ο οποίος έκανε το σουτ, ο Βροντάρας απέκρουσε και με προβολή από κοντά ο Κρίζμαν έκανε το 3-0 στο 78 λεπτό.
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Κούσας, Καρατάσιος, Κοντόρ, Λαγός, Μπάλλας (76' Κριζμάν), Μασούρας (82' Μακρής), Περόνε, Κρητικός (70' Ντέλετιτς), Γιαννιτσάνης.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Αγουρίδης, Γκίνο, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος (52' Μασούρας), Λουμπαρδέας, Γκέσιος (55' Σπανός), Κυνηγόπουλος (82' Στεργίδης), Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης.

Οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Αποστολόπουλου για Παναχαική μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 2 λεπτό.
Δοκάρι για την Παναχαΐκή. Εκτέλεση κόρνερ για Παναχαΐκή με Φωτάκη κεφαλιά του Κυνηγόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι στο 3 λεπτό
Ο Νίκος Γιαννιτσάνης με πλασέ, ύστερα από ασίστ του Περόνε, από κοντά ανοίγει το σκορ για την ΑΕΛ στο 9 λεπτό
Κεφαλιά του Ελευθεριάδη για την Παναχαική, μετά από σέντρα του Φωτάκη διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος στο 11 λεπτό
Σουτ του Φωτάκη για την Παναχαική πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου στο 12 λεπτό
Νέα ευκαιρία για την Παναχαική με τον Ελευθεριάδη να κάνει το σουτ και το Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει στο 19 λεπτό
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά από πάσα του Περόνε στο Μασούρα έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε μόλις άουτ στο 27 λεπτό
Κεφαλιά του Κυνηγόπουλου για την Παναχαΐκή φεύγει άουτ στο 33 λεπτό
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά από κούρσα από τα αριστερά του Γιαννιτσάνη έκανε την παράλληλη σέντρα και από κοντά δεν μπόρεσε ο Κρητικός να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα απομάκρυναν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Παναχαικής στο 34 λεπτό
Κόρνερ για την ΑΕΛ κεφαλιά Περόνε άουτ στο 35 λεπτό
Κίτρινη κάρτα ο Φωτάκης για την Παναχαική
Σέντρα του Αποστολόπουλου για την Παναχαική απομακρύνει με τις γροθιές ο Θεοδωρόπουλος στο 41 λεπτό
Κίτρινη κάρτα ο Κούσας για την ΑΕΛ στο 44 λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση φάουλ του Περόνε η μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα στο 51 λεπτό
Σουτ του Ελευθεριάδη για την Παναχαΐκή μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 53 λεπτό
Σουτ του Γιαννιτσάνη η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ για την ΑΕΛ στο 64 λεπτό
Σουτ του Ελευθεριάδη για την Παναχαΐκή άουτ στο 66 λεπτό
Κόρνερ για την Παναχαΐκή. Εκτελεί ο Γκίνος o Μακρυδημήτρης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής σφυρίζει επιθετικό φάουλ στο Θεοδωρόπουλο και το γκολ που μπήκε για την Παναχαΐκή ακυρώθηκε στο 68 λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Λουμπαρδέας της Παναχαικής στο 75 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς η μπάλα έφυγε άουτ στο 76 λεπτό
Κίτρινη κάρτα ο Περόνε για την ΑΕΛ στο 77 λεπτό
Ο Περόνε έδωσε στο Γιαννιτσάνη, ο οποίος έκανε το σουτ, ο Βροντάρας απέκρουσε και με προβολή από κοντά ο Κρίζμαν έκανε το 3-0 για την ΑΕΛ στο 78 λεπτό.