Η U-17 της ΑΕΛ κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 5-2 επί της αντίστοιχης της Κέρκυρας, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος U-17. Η ομάδα της Κέρκυρας προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό, αλλά ο Φουρκιώτης ισοφάρισε με σουτ στο 22′.  Ο Πινακάς με δύο τέρματα στο 30′ και το 37′ έκανε το 3-1, για μειώσει προσωρινά η Κέρκυρα σε 3-2 στο 48ο λεπτό. Χατ τρικ ο Πινακάς στο 61′ για να γίνει το 4-2, ενώ το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Φουρκιώτης στο 70′.
ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Κολοβός, Δημόπουλος (60' Τέλλιος), Παπακωνσταντίνου, Πετάνι (46' Κόφφας), Μαλούσι, Κοντογιώργος, Μ. Φουρκιώτης, Πινακάς (80' Κουσκουρίνας), Μπουζούκης (65' Σταύρου), Χ. Φουρκιώτης, Καμπέρης (70' Μαλάκος).