Mε το ισόπαλο σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΛ U-20 απέναντι στην ομάδα U-20 του Παναθηναϊκού, σε αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Superleague U-20 στο Αθλητικό Κέντρο Γ. Καλαφάτης. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 60 λεπτό με σουτ του Πλατάνα, έμεινε με 10 παίκτες στο 72 λεπτό, μετά την αποβολή του Καρατάσιου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ισοφαρίστηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Μπουζούκη στο 89 λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός της ΑΕΛ στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ αντίθετα ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα του Παναθηναϊκού.
Παναθηναϊκός (Κώστας Φρατζέσκος): Χακλίδης, Παπαθανασίου (57’ Παλασκώνης), Ζωγραφάκης, Μανιδάκης (65’ Καλομοίρης), Θεοχάρης, Σκεντεράι, Αποστολάκης (75’ Τσίγκος), Εμμανουηλίδης, Δημήτρουλας, Μπουζούκης, Σέχου

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Σουλούκος, Κυρμιτζής, Καρατάσιος, Καραθάνος, Μπιγκάνος, Γαλεάδης (75' Βαφειάδης), Μορφάκης (65' Δερμιτζάκης), Πλατάνας, Καλούσης, Μακρής (85' Καραλής), Νούσιος.