Σε παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Super League στο AEL FC ARENA, η ΑΕΛ κατάφερε να επικρατήσει του Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 1-0, με σκόρερ το Ντέλετιτς στο 86 λεπτό.
Οι φάσεις του αγώνα
Σέντρα σουτ του Ντέλετιτς, για την ΑΕΛ, η μπάλα φεύγει άστοχα άουτ στο 5 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο, για την ΑΕΛ, από πλάγια δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Τσόβιτς στο 10 λεπτό
Κάτι σαν σέντρα του Κριζμάν, για την ΑΕΛ, η μπάλα έφυγε άστοχα άουτ στο 13 λεπτό
Σουτ του Αλμπανή για τον Απόλλωνα Σμύρνης, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς στο 15 λεπτό
Σουτ του Ναζλίδη, για την ΑΕΛ, η μπάλα ψηλά άουτ στο 26 λεπτό
Σουτ του Λεοζίνιο για την ΑΕΛ από κοντά άουτ στο 28 λεπτό
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ ο Λεοζίνιο κάνει το σουτ σώζει ο Τσόβιτς στο 34 λεπτό
Φάουλ για την ΑΕΛ ο Ναζλίδης πατάει στο Ζίζιτς που κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ στο 36 λεπτό
Σέντρα του Μάατσι για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τα δεξιά, ο Ανιέτε από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ στο 44 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ από πλάγια δεξιά με το Λεοζίνιο σώζει ο Τσόβιτς στο 45+3
Σουτ του Ντέλετιτς για την ΑΕΛ σώζει ο Τσόβιτς στο 48 λεπτό
Εκτέλεση φάουλ του Κονέ μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς στο 53 λεπτό
Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης! Πλασέ του Καστιγέχος μόλις άουτ στο 54 λεπτό
Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης, σε τετ-α-τετ με τον Καστιγέχος σώζει εντυπωσιακά ο Μπόζοβιτς στο 56 λεπτό
Σουτ του Μάατσι ψηλά άουτ για τον Απόλλωνα Σμύρνης στο 66 λεπτό
Σέντρα του Ρέντζα για την ΑΕΛ κεφαλιά του Κρίζμαν μόλις άουτ στο 71 λεπτό
Σουτ Αγκάνοβιτς κοντράρει και κόρνερ για την ΑΕΛ στο 75 λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς στο 86 λεπτό. Ο Ντέλετιτς ανοίγει το σκορ μετά από ψηλοκρεμαστή πάσα του Περόνε και αδράνεια της αντίπαλης άμυνας

ΑΕΛ (Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας (83' Μασούρας), Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Λαγός, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης (87' Μπάλλας), Λεοζίνιο (65' Περόνε), Κρίζμαν

Απόλλων Σμύρνης (Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κονέ, Αλμπάνης (83' Μάατσεν), Μάατσι, Ανιέτε, Καστιγέχος (75' Κύργιας), Μπιτζιμίν, Παπάζογλου, Χουάρες (88' Κιταμπάλα), Κούρος