Με τον βασικό κεντρικό της να αγωνίζεται με την εθνική Ελλάδος, η σαφώς βελτιωμένη παιδική ομάδα της ΑΕΛ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες 3-2 από τη συμπολίτισσα ΕΑΛ σε ένα ματς με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Πιο συγκεκριμένα οι Βυσσινί μπήκαν μουδιασμένοι στο πρώτο σετ το οποίο και έχασαν με 17-25. Με όπλο το σέρβις την καλή υποδοχή και την ακόμη καλύτερη άμυνα έφεραν το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1 έχοντας με 25-21, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από την αρχή του σετ. Παρόμοια εικόνα και στο 3ο σετ όπου το σέρβις έγινε ακόμη πιο πειστικό και η διαφορά αυξήθηκε σε 25-19. Στο 4ο σετ η ομάδα δεν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και το παρέδωσε 13-25. Στο καθοριστικό 5ο σετ και ενώ οι Βυσσινί προηγούνταν με 11-9, ελλείψει επιθετικών λύσεων και με απώλεια τύχης (δύο συνεχόμενες επιθέσεις βρήκαν φιλέ και κατέληξαν μέσα για την ΕΑΛ) έχασαν με 15-11 αποκομίζοντας μόνο ένα βαθμό γεγονός που αδικεί την συνολική απόδοσή τους στο ματς.

ΑΕΛ - ΕΑΛ 2-3 (17-25, 25-21, 25-19, 13-25, 11-15)

ΑΕΛ (Τσιωλης): Βουτυριτσας,Τριανταφυλλου,Μωυσιαδης,Ζαγκας, Χατζηρουφας, Κοσμας, Μπρουτσος, Πουλιτσης,Καμβουκος