Mε το ισόπαλο σκορ 2-2, ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΛ U-20 απέναντι στην ομάδα U-20 του Αστέρα Τρίπολης, που έγινε στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Superleague U-20, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αστέρα Τρίπολης. Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 2-0, με σουτ του Τανουσάι στο 5', στο οποίο η μπάλα κόντραρε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα και με σουτ του Τζίμα στο 50ο λεπτό, αλλά η ΑΕΛ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, με σκόρερ τον Μακρή στο 76 και τον Σάλταρη στις καθυστερήσεις του αγώνα. Αστέρας Τρίπολης: Τσιμόπουλος, Ζήσης, Φωτόπουλος, Ζορμπάς, Τανουσάι, Μαρίνος, Διαμαντόπουλος, Κομνηνός, Τζίμας, Κανελλόπουλος, Jang.

ΑΕΛ: Σαφαρίκας, Πλατάνας (65′ Κυρμιτσής), Καραμπίνας, Καρατάσιος, Καλούσης, Ταρτάς, Καραθάνος (70′ Μουξιός), Μπιγκάνος, Νούσιος, Μακρής, Σάλταρης.