Τέσσερις αγωνιστικές απομένουν για το φινάλε στο κλειστό πρωτάθλημα MMSL. Δεν υπάρχουν περιθώρια για λάθη και η φόρμουλα είναι απλή. Απλά νικάς. Η ΑΕΛ Καναδά έχει τις δυνατότητες να κερδίσει και τους τέσσερις αγώνες αλλά έχει παραπατήσει αυτή την περίοδο. Απόψε οι «βυσσινί» καλούνται ν’ αντιμετωπίσουν την Σπόρτινγκ, που είναι η πρωτοπόρος της κατηγορίας και ν’ αποδείξουν ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Στον πρώτο γύρο η Σπόρτινγκ είχε επικρατήσει με 7-3, σε μία από τις πιο βαριές ήττες της ΑΕΛ από την περίοδο 2013-14 που συμμετέχει στη διοργάνωση. Η Σπόρτινγκ θεωρείται το αδιαφιλονίκητο φαβορί, σκοράροντας κατά μέσο όρο 6,3 τέρματα ανά αγώνα και έχοντας γνωρίσει μόλις μία (1) ήττα από τον Απόλλωνα με 5-4.