Ανακοίνωση εξέδωσε ο Σύνδεσμος Φιλάθλων του ΠΑΣ Γιάννινα, Blue Vayeros, με τίτλο: "ΑΕΛ-ΠΑΣ 3-2 στην παράταση… Άδικο αποτέλεσμα!!!" για την αναμέτρηση με την ΑΕΛ, που έγινε στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο του επαναληπτικού της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής:
«Ένας πολύ καλός ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έχασε την πρόκριση στην Λάρισα, στην παράταση. 1-2 το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα, με δύο θαυμάσια γκολ του Κόντε από εκτελέσεις φάουλ. 3-2 το τελικό σκορ, μετά την παράταση. Μία ομάδα ήταν στο γήπεδο και αυτή ήταν ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Βρέθηκε να χάνει από μια άτυχη στιγμή στο σκορ, ισοφάρισε και προηγήθηκε με 1-2, με δύο θαυμάσιες εκτελέσεις φάουλ του Κόντε, (μία σε κάθε ημίχρονο), έχασε τα άχαστα με τον Μανθάτη και τον Κόντε να πετύχει το τρίτο γκολ στην κανονική διάρκεια του αγώνα, και τελικά έφαγε 2 γκολ στην παράταση και αποκλείστηκε. Η ομάδα της Λάρισας, αρκετά τυχερή, καθώς σε 2 ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν πέτυχε 2 γκολ, ενώ ο ΠΑΣ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε. Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι, καθώς η αγαπημένη μας ομάδα ήταν καλύτερη και στους δύο αγώνες, αλλά δεν κατάφερε να προκριθεί».