Ακόμα μία ήττα γνώρισε η ομάδα Νέων της ΑΕΛ. Συγκεκριμένα η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού νίκησε με 2-0 την αντίστοιχη της ΑΕΛ, σε αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2017-18, που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Αλκαζάρ. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με αυτογκόλ του Καλούση, ενώ ο Θεοχάρης με εκτέλεση πέναλτι έκανε στο 57 λεπτό το τελικό 0-2. ΑΕΛ U-20: Σαφαρίκας, Λυκούργος, Καραμπίνας (84′ Σάλταρης), Καλούσης, Καρατάσιος, Τάρτας (76′ Βαφειάδης), Μακρής, Δερμιτζάκης, Νούσιος, Χατζής, Μουξιός (63′ Λαβαντσιώτης).

Παναθηναϊκός U-20: Χαλκίδης, Βαγιανίδης, Ζωγραφάκης, Ζερβόπουλος, Βλαχόπουλος, Θεοχάρης, Αποστολάκης (46′ Φρατζέσκος), Εμμανουηλίδης (69′ Ξεπαπαδάκης), Σέχου, Σούλτσε, Ντιρμίσι (76′ Οικονομόπουλος)