Δείτε αναλυτικά την ανάρτηση της ΠΑΕ ΑΕΚ για την πρόκριση της στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, μετά τη νίκη επί της ΑΕΛ, με 1-0 στο 94 λεπτό. Διαβάστε αναλυτικά την ανάρτηση της ΠΑΕ ΑΕΚ:
Φινάλε βγαλμένο από σενάριο κινηματογραφικής υπερπαραγωγής! Η ΑΕΚ στον τελικό με ένα γκολ του Λάζαρου στις καθυστερήσεις από αυτά που αποτελούν παιδικό όνειρο κάθε ποδοσφαιριστή! Τρίτος σερί τελικός και η ΑΕΚ έτοιμη για το πρώτο της νταμπλ μετά από σαράντα χρόνια!
Η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 την ΑΕ Λάρισας στο ΟΑΚΑ στον επαναληπτικό ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας 2017-18, με ανάποδο ψαλίδι του Cosmote MVP Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 94′ και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης για 24η φορά στην ιστορία της. Ο πρώτος αγώνας έληξε με 2-1 υπέρ της Λάρισας. Αντίπαλός της ΑΕΚ στον τελικό της 12ης Μαϊου θα είναι ο ΠΑΟΚ»