Ανακοίνωση εξέδωσε ο Σύνδεσμος Φιλάθλων του ΠΑΣ Γιάννινα, Blue Vayeros, για την αναμέτρηση με την ΑΕΛ, που έγινε στο στάδιο των «Ζωσιμάδων», στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague με τίτλο: "ΠΑΣ-ΑΕΛ 0-0… Όλα μηδέν...". Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής:
«Λευκή ισοπαλία παραχώρησε ο ΠΑΣ στην ομάδα της Λάρισας, στους Ζωσιμάδες, σε έναν αγώνα που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας….Ο αγώνας δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας, καθώς δεν υπήρχε το ανάλογο βαθμολογικό κίνητρο. Ο ΠΑΣ έχει μείνει έξω από το ευρωπαϊκό παιχνίδι και σίγουρα οι δύο τελευταίες αγωνιστικές είναι χωρίς άγχος για τους ποδοσφαιριστές μας. Αισίως λοιπόν φτάσαμε σήμερα στις 13 ισοπαλίες στο φετινό πρωτάθλημα, στους 30+1 βαθμούς και στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Απομένουν οι αγώνες στην Λαμία και με τον ολυμπιακό, εδώ για να ολοκληρωθεί το φετινό πρωτάθλημα. Ο ΠΑΣ είχε σίγουρα τον έλεγχο του αγώνα, δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ, που πιθανότατα να του έδινε την νίκη. Είχε ένα ακυρωθέν γκολ του Κόντε στο πρώτο ημίχρονο και μια υπέροχη εκτέλεση φάουλ από τον ίδιο, που άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 86΄λεπτό»