Η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού νίκησε 2-1 με ανατροπή του σκορ, την αντίστοιχη της ΑΕΛ, σε αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League 2017-18, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Καλοχωρίου Λάρισας. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 41’ με γκολ του Κυρμιτσή, ενώ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε αρχικά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Λιάβα, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα πήρε τη νίκη με γκολ που σημείωσε ο Γεωργούσης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ. ΑΕΛ U-20 (Μπακογιάννης): Μπιντσής, Φωτόπουλος (70′ Λαβαντσιώτης), Κυρμιτσής, Καραθάνος, Μπιγκάνος, Νούσιος, Καραμπίνας, Τάρτας, Μουξιός (60′ Μασούρας), Χατζής (79′ Κουτσούκης), Καλούσης.

Παναιτωλικός U-20 (Ταρασής): Δαράβαλης, Πριόνας, Μπακογιάννης, Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης 78’ Θώδης), Νταλακούρας (90’ Ντόβας), Γεωργούσης, Αλομπισάτ (35’ λ.τ. Πατίλας), Λιάβας.