ΑΕΛ και Λαμία ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στο AEL FC Arena, στο πλαίσιο της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Supeleague. Η Λαμία άνοιξε το σκορ με τον Τσούκαλο στο 81 λεπτό, ενώ η ΑΕΛ ισοφάρισε με το Ντέλετιτς στο 84 λεπτό.
Οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Πίτι για τη Λαμία άουτ στο 1 λεπτό
Σουτ του Βασιλαντωνόπουλο για τη Λαμία σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 10 λεπτό.
Σουτ του Αγκάνοβιτς άστοχα ψηλά άουτ στο 19 λεπτό
Σουτ του Μπουλούλη για τη Λαμία άστοχα άουτ στο 20 λεπτό
Σέντρα του Ντέλετιτς κεφάλια του Αγκάνοβιτς πάνω από τα δοκάρια στο 26 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ από το Ντέλετιτς μόλις λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 45+1
Εκτέλεση φάουλ για τη Λαμία με το Πίτι πέφτει σωστά και σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 49 λεπτό
Σουτ του Πίτι για τη Λαμία άουτ στο 52 λεπτό
Σουτ του Μασούρα για την ΑΕΛ σώζει ο Μελισσάς στο 58 λεπτό
Σουτ του Μασούρα για την ΑΕΛ άουτ στο 69 λεπτό
Σουτ του Μλαντένοβιτς για την ΑΕΛ σώζει ο Μελισσάς στο 78 λεπτό
Η Λαμία άνοιξε το σκορ με τον Τσούκαλο από κοντά έκανε το σουτ και σκόραρε στο 81 λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς στο 84 λεπτό.

ΑΕΛ (Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος (68' Σουλούκος), Γιοβάνοβιτς, Μόρας, Γκοϊκοβιτς, Μασούρας, Μλαντένοβιτς, Φατιόν, Αγκάνοβιτς (59' Λεοζίνιο), Μιλοσάβλιεβιτς, Ναζλίδης (72' Περόνε), Ντέλετιτς.

Λαμία (Τεννές): Μελίσσας, Αναστασιάδης, Κουκόλης (41' Πριντέτα), Ασίγκμπα, Παντελιάδη, Βασιλαντωνόπουλος, Ομο, Μπουλουλής, Πίτι, Ακόστα (88' Μπούτνικ), Βάντερσον (46' Τσούκαλος).