Μία ακόμα φιλική ήττα γνώρισε η ΑΕΛ από τη Λαμία με σκορ 1-0, στο ΔΑΚ Λαμίας. Η Λαμία πήρε τη νίκη με 1-0 επί της ΑΕΛ με γκολ του Ντένις Επστάιν στο 59 λεπτό. Πριν την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, για τα θύματα της μεγάλης πυρκαγιάς στην Αττική. Οι φάσεις του Λαμία-ΑΕΛ
Σουτ του Καραγκούνη για τη Λαμία άουτ στο 4 λεπτό.
Σουτ του Μπλάζιτς για τη Λαμία άουτ στο 6 λεπτό.
Σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου, κεφαλιά του Αντέτζο, η μπάλα άουτ στο 9 λεπτό. Σουτ του Φατιόν για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 15 λεπτό.
Μακρινό σουτ του Πίτι για την ΑΕΛ μπλόκαρε εύκολα ο Μελίσσας στο 21 λεπτό.
Σέντρα σουτ του Βασιλαντωνόπουλου για τη Λαμία στην πορεία της μπάλας ο Τσούκαλος, που δεν πρόλαβε από κοντά να κάνει το σουτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ στο 27 λεπτό.
Φάουλ για την ΑΕΛ με το Ντέλετιτς κανένα πρόβλημα για το Μελισσά, που μπλοκάρει στο 35 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για τη Λαμία με τον Επστάιν, η μπάλα άουτ στο 36 λεπτό.
Σουτ του Επστάιν για τη Λαμία, εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 40 λεπτό.
Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου για τη Λαμία άουτ στο 44 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ, με τον Γκοΐκοβιτς η μπάλα όμως έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοβ, στο 54 λεπτό
Σουτ του Βάντερσον από αριστερά για τη Λαμία ψηλά άουτ στο 55 λεπτό.
Γκολ για την Λαμία με το Επστάιν στο 59 λεπτό. Σουτ του Μπερτόλιο η μπάλα κόντραρε, κατέληξε στον Επστάιν ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ για τη Λαμία.
Ευκαιρία για τη Λαμία με το Βασιλαντώνοπουλο να κάνει το σουτ, όμως ο Γκέκας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ στο 61 λεπτό.
Ο Πινάκας έκανε την σέντρα για την ΑΕΛ από τα δεξιά, ο Σαχίτι έπιασε το γυριστό όμως η μπάλα έφυγε άουτ στο 71 λεπτό.
Σουτ του Πινακά μπλοκάρει ο Σαράνοβ στο 82 λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ, σέντρα του Πέτροβικ, κεφαλιά του Κάσσου μόλις άουτ, στο 86 λεπτό.
Ο Παπαργυρίου από τα αριστερά έβγαλε τη σέντρα, αλλά ο Μπούτνικ, δεν κατάφερε να την στειλει στα δίχτυα, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Ρόμανιτς έκανε σουτ άουτ, στο 88 λεπτό.

Λαμία (Τεννές): Μελίσσας (46’ Σαράνοβ – 86’ Κατσίκας), Βασιλαντωνόπουλος (79’ Καπαγιαννίδης), Βάντερσον, Αντέτζο (57’ Παπαργυρίου), Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Καραγκούνης (46’ Μπούντνικ), Μπουλούλης (46’ Δημούτσος), Επστάιν (66’ Ρόμανιτς), Μπλάζιτς (73’ Κωστίκας), Τσούκαλος (46’ Μπερτόλιο).

ΑΕΛ (Αντωνίου): Σουλούκος (46’ Γκέκας), Καρανίκας (46’ Μπάλλας), Ζίζιτς (46’ Μόρας), Γκόλιας (46’ Γρομητσάρης), Χούμπτσεβ (70’ Χαλάτσης), Ντέλετιτς (64’ Χοτζάλι), Φατιόν (46’ Γκοϊκοβιτς), Μιλοσάβλιεβιτς (46’ Πέτροβιτς), Πίτι (46’ Κάσσος), Σαχίτι (77’ Νούσιος), Φρίουι (57’ Πινακάς).