Μέσα σε τρία χρόνια προεδρίας του Αλέξη Κούγια, από το 2015, η ΠΑΕ ΑΕΛ έχει προχωρήσει σε δώδεκα αλλαγές προπονητών, ενώ μέχρι τώρα έχουν περάσει από τον σύλλογο 9 διαφορετικοί τεχνικοί. Η παραίτηση του Σωτήρη Αντωνίου φέρνει την 12η αντικατάσταση προπονητή στην ΑΕΛ, ενώ ο Ράτκο Ντόστανιτς και ο Σάκης Τσιώλης, έχουν κάνει δύο περάσματα από τον πάγκο των «βυσσινί». Αναλυτικά οι προπονητές που πέρασαν από την ΑΕΛ επί προεδρίας Αλέξη Κούγια:
Ράτκο Ντόστανιτς από 10-7-2015 έως 22-2-2016 (25 ματς)
Σάκης Τσιώλης από 23-2-2016 έως 2-6-2016 (13 ματς)
Άγγελος Αναστασιάδης από 8-6-2016 έως 30-10-2016 (8 ματς)
Σάκης Τσιώλης από 1-11-2016 έως 21-3-2017 (20 ματς)
Θεόδωρος Βουτυρίτσας από 22-3-2017 έως 2-4-2017 (1 ματς)
Αντρέ Πάους από 3-4-2017 έως 20-9-2017 (7 ματς)
Τζάκι Ματάισεν από 14-9-2017 έως 25-9-2017 (3 ματς)
Ηλίας Φυντάνης από 25-9-2017 έως 20-2-2018 (23 ματς)
Ράτκο Ντόστανιτς από 20-2-2018 έως 10-3-2018 (4 ματς)
Σωτήρης Αντωνίου από 12-3-2018 έως 22-9-2018 (10 ματς)
Τζιανλούκα Φέστα από...
 
ΑΕΛ © 2013. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top