Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο «Γεώργιος Μητσιμπόνας» στην Τσαριτσάνη, η ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 2-1 του Οικονόμου Τσαριτσάνης. Ο προπονητής της ΑΕΛ, Σωτήρης Αντωνίου, χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίστηκαν καθόλου ή συμμετείχαν λίγο στον αγώνα πρωταθλήματος της Superleague, με τον Παναθηναϊκό, όπως επίσης και παίκτες από το τμήμα U-19 της ΑΕΛ. O Οικονόμος Τσαριτσάνης άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με σουτ του Γκαμπέτα, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει με τον με σουτ του Νούνιτς στο 40ο λεπτό και πήρε τη νίκη με εκτέλεση πέναλτι του Ακόστα στο 57ο λεπτό. Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας (46′ Αναστασίου), Περτζιόνι (46′ Ντούφας – 84′ λ.τρ. Μουλτσιάς), Γαλάνης (46′ Μπουμπουνάρας), Τσακάλι, Κουμπούρας, Χάμος, Πετράκης (46′ Καλφούντζος – 66′ λ.τρ. Μιφτάρι), Καραλούλης (59′ Δραχαβίλας), Γκαμπέτας, Τόλιος (65′ Μουλτσιάς – 81′ Καραγιάννης), Μουλτσιάς (51′ Κατσαμάγκας)

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας (46′ Παϊτέρης), Τριποτσέρης, Μόρας (46′ Χοτζάλι), Γκόλιας (75′ λ.τρ. Μπάμης), Κόεφ, Μπάλλας, Μπέρτος (70′ Χαλάτσης), Ακόστα, Κούνιτς (46′ Νούσιος), Νούνιτς, Μπαργκάν