Η εφηβική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΛ ταξίδεψε στα Τρίκαλα όπου αντιμετώπισε την τοπική Άμιλλα, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι πολλές απουσίες λόγω διαγωνισμάτων σε συνδυασμό με μια μέτρια εμφάνιση είχαν ως αποτέλεσμα την ήττα με 3-1 για την ομάδα μας. Οι γηπεδούχοι είχαν καθολική κυριαρχία στο πρώτο σετ μπαίνοντας εξ αρχής πολύ δυνατά χωρίς να αφήνουν περιθώρια στους Βυσσινί. Σαφώς επηρεασμένοι οι Βυσσινί βρέθηκαν και στο δεύτερο σετ πίσω στο σκορ από νωρίς. Πολλά λάθη σε υποδοχή και μπλοκ και το σκορ έγινε άδοξα 2-0. Αλλαγή σύνθεσης και αλλαγή ροής αγώνα στο τρίτο σετ... Όντας άλλη ομάδα ως σύνθεση και ψυχολογία, οι Βυσσινί αιφνιδίασαν τους επαναπαυμένους ως τότε γηπεδούχους... Πήραν νωρίς το προβάδισμα στο σκορ το οποίο και διατήρησαν ως το τέλος κάνοντας το 2-1. Το τέταρτο και τελευταίο σετ ξεκίνησε με παρόμοιο τρόπο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν πόντο-πόντο. Στο 10-10 οι γηπεδούχοι "ανέβασαν" στροφές, ήταν αποτελεσματικοί σε όλα τα σημεία, πήραν ένα ασφαλές προβάδισμα και κέρδισαν δίκαια με 3-1.

ΑΕΛ (Τσιώλης): Αλεξίου, Βουτυρίτσας, Μωυσιάδης, Ζάγκας, Φλώρος, Τριανταφύλλου, Χατζηρούφας, Κοσμάς, Πουλίτσης.