Την εντός έδρα ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ΑΕΛ U-17, από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα σε παιχνίδι που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ, για τη 6η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League. Ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με το Ντόντη, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει προσωρινά με τον Μιλτιάδη στο 13ο λεπτό, αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα με εκτέλεσε πέναλτι του Γροσδάνη στο 24ο λεπτό, πήρε τη νίκη. Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΛ U-17, παραμένει χωρίς βαθμό, μετά από πέντε επίσημα παιχνίδια. ΑΕΛ U-17: Νικολακούλης, Μαγιάκος (26’ Ζούκης), Τσατσέλκι, Παρασχόπουλος, Τέλιος, Σουμπάση, Κορτσάρι (67’ Χατζής), Σταύρου (56’ Ριζούλης), Κερίμ, Μιλτιάδης, Ζοτάι (72’ Δρόσος).

ΠΑΣ Γιάννινα U-17: Βακαλόπουλος, Πεπόνης (46’ Μάκης), Πόγιας (78’ Περβανάς), Ζιάβρος, Ντόντης, Παππάς (68’ Κύρκος), Κλεισούρας (57’ Πλατυάς), Γροσδάνης, Λέκκας (64’ Τασιούλας), Ζώνιος, Λώλης.