Νίκη της εφηβικής ομάδα της ΑΕΛ, επί της συμπολίτισσας ΕΑΛ, στο κλειστό γυμναστήριο του 1ου Λυκείου Λάρισας. Σε ένα ματς με πολύ πάθος, δυνατές συγκινήσεις και σκληρές στρατηγικές μονομαχίες από τους δύο προπονητές οι Βυσσινί κατέθεσαν ψυχή και σώμα, και επικράτησαν με 3-2. Ταλαιπωρημένοι από ιώσεις, τραυματισμούς και υποχρεώσεις με εθνικές ομάδες, οι Βυσσινί παρατάχθηκαν με εντελώς καινούργιο σχήμα... Με όπλα το τοποθετημένο σέρβις και την σκληρή άμυνα οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, δεν έδωσαν περιθώρια αντίδρασης και κέρδισαν εύκολα το 1ο σετ.
Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο σετ, όπου παρά την προσωρινή αντίδραση των παικτών της ΕΑΛ, η συγκέντρωση των Βυσσινί έδωσε τη λύση.
Με δύο σετ πια στη πλάτη, ο προπονητής της γηπεδούχου ομάδας προχώρησε σε ριζική αλλαγή σχήματος δίνοντας νέα δεδομένα στο παιχνίδι.. Εμφανώς κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια, οι Βυσσινί δεν μπόρεσαν να προσαρμοστούν γρήγορα στα νέα στοιχεία και είδαν το ματς να έρχεται στα ίσια...
Στο 5ο και καθοριστικό σετ οι δύο ομάδες συμβάδισαν μέχρι το 6-6... Σε εκείνο το σημείο το πειστικό σέρβις της ομάδας και το συμπαγές μπλοκ έδωσαν αέρα και έστειλαν το σκορ στο 6-9 και 9-12 αντίστοιχα.. Εκ νέου αντίδραση από τους γηπεδούχους και το ματς έρχεται ξανά σε ισοπαλία και στους έξτρα πόντους... Ή νίκη για την ομάδα μας που δεν έχασε την συγκέντρωση της, ήρθε για άλλη μια φορά από την γραμμή του σέρβις αλλά και από το βροντερό παρόν στο μπλοκ...

ΑΕΛ (Τσιώλης): Βουτυρίτσας, Τριανταφύλλου, Πουλίτσης, Μπρούτσος, Κοσμάς, Φλώρος, Ζάγκας, Μυλωνάς, Αλεξίου, Γογουρόπουλος, Χατζηρούφας