Από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώθηκαν οι ορισμοί διαιτητών, βοηθών διαιτητών και παρατηρητών για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League 2018-2019. Ο 37χρονος, ρέφερι, Ιωάννης Παπαδόπουλος, καθηγητής πληροφορικής στο επάγγελμα, από το Σύνδεσμο Μακεδονίας, κλήθηκε να διαιτητεύσει την εκτός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναθηναϊκό, που θα γίνει την Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019 στις 19:00 στο ΟΑΚΑ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο συγκεκριμένος διαιτητής είχε σφυρίξει την ΑΕΛ την σεζόν 2018-2019, στην εντός έδρας νίκη με τον Πανιώνιο με σκορ 4-2, για το πρωτάθλημα της Superleague (01/12/2018) στο AEL FC ARENA. Την 2017-2018 στην εκτός έδρας ήττα με 3-1, από τον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα της Superleague (14/01/2018), στο εντός έδρας παιχνίδι στο AEL FC ARENA για το Κύπελλο Ελλάδας με την Ξάνθη (21/12/2017) που είχε βρει νικήτρια την ομάδα της ΑΕΛ με σκορ 3-0. Την σεζόν 2016-2017 στην εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον Παναθηναϊκό (18/12/2016) για την Superleague και στην εντός έδρας νίκη για την Superleague με 1-0, επί του Ολυμπιακού (25/09/2016), ενώ την σεζόν 2015-2016 στο παιχνίδι με την Ξάνθη (02/12/2015), για το Κύπελλο Ελλάδος, όπου νίκησε η ΑΕΛ με 1-0 στο AEL FC ARENA.
Βοηθοί του ο Βασίλης Νικολακάκης από το Ηράκλειο και ο Κωνσταντίνος Νικολαΐδης από τον σύνδεσμο Μακεδονίας. Τέταρτος θα είναι ο Γεώργιος Τάσης, από την Ένωση Ηπείρου και τέλος παρατηρητής ορίστηκε ο Νίκος Ιωσηφόγλου από την Ε.Π.Σ. Αθηνών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 18ης αγωνιστικής
Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019
17:15 ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Σάββας (Σερρών)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας)

19:00 Παναιτωλικός – Ξάνθη
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας – Λευκάδας), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

19:30 Πανιώνιος – ΑΕΚ
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορινθίας)
4ος: Μανούχος (Αργολίδας)

Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019
15:00 Λεβαδειακός – Άρης
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας) , Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

16:00 Λαμία – Ατρόμητος
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

17:15 ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Φιλός (Βοωτίας), Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας)
4ος: Βρέσκας (Πιερίας)

19:00 Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

19:30 Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Βασιλόπουλος (Έβρος)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)
 
ΑΕΛ © 2019. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top