Τα τμήματα μπάσκετ της ΑΕΛ συμμετείχαν με τρεις επίσημες αναμετρήσεις στα πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΚΑ.Θ. Μία ήττα και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός για τα τμήματα μπάσκετ της ΑΕΛ, στους τελευταίους αγώνες που έδωσαν. Ν.ΑΕΛ - ΦΟΙΒΟΣ 63-62
Ν. ΑΕΛ (Οικονόμου-Βαιοπουλος) Σπυρούλης, Μπακάλης, Δούκας, Κοντός, Κερμελίδης, Κωτούλας, Κανάκης, Αναγνωστόπουλος, Φασλής, Ταμπάρης, Καιπης, Ροκούδης, Γκόλιας.
Νίκη για το παιδικό μας απέναντι σε μια αξιόλογη ομάδα. Οι μικροί του κόουτς Ντίνου Οικονόμου ήταν μπροστά σχεδόν σε όλο το παιχνίδι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η αντίπαλη ομάδα έφτασε πολύ κοντά με αποτέλεσμα το παιχνίδι να είναι ντέρμπι. Τελικά με συγκέντρωση και πειθαρχία στο παιχνίδι τους οι μικροί πήρανε την νίκη.

Ολυμπιακός Καρδίτσας - Νέοι ΑΕΛ 82-71
Δεκάλεπτα: 16-16, 37-36, 59-52, 82-71
Νέοι ΑΕΛ(Αμδίτης) Παπαδούλης, Ρούγκας, Καναβούρας, Γαβρογιάννης 23(1), Τσέλιος 4, Τσιακάρας 6, Τσιάκαλος, Κομνός 12(1), Ραχμάνης 2, Ντεούδης, Οικονόμου 16, Τηγάνης 8.
Η ομάδα των Νέων ΑΕΛ της Ακαδημίας μας πάλεψε εκτός έδρας και για 37 λεπτά το παιχνίδι ήτανε ντέρμπι. Στα τελευταία λεπτά, 2-3 λάθη σε συνδυασμό με την ευστοχία των γηπεδούχων από την περιφέρεια, είχε ως αποτέλεσμα την ήττα. Η ομάδα κρατάει την πολύ καλή εμφάνιση και διάθεση επιθετικά καθώς και την συνεχόμενη βελτίωση των μικρών.

ΑΕΛ - Αστέρας 61-62
Δεκάλεπτα: 15-12, 29-31, 45-41, 61-62.
ΑΕΛ:(Βαγιόπουλος-Μαίος) Ριζούλης , Σκριάπας , Παπαευθυμίου , Παπαδούλης , Τουρναβίτης 3, Παναγιώτου 6, Δελλής 2, Γκαμπέτας 23(1), Ταμπάρης 10, Μπίνας 17 .
Η ανδρική ΑΕΛ της Α1 ΕΣΚΑΘ πάλεψε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Δυστυχώς αν και στο 4ο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 6 πόντους, το παιχνίδι ξανάγινε ντέρμπι και η ομάδα έχασε από ένα φάουλ στο τελευταίο κυριολεκτικά δευτερόλεπτο.