Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ΑΕΛ από τα Τρίκαλα στην ομώνυμη πόλη σε φιλικό παιχνίδι. Οι
γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32ο λεπτό με το Κόκκινο με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά αργότερα, συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό ο Τσάτσος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα των Τρικάλων. Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΛ ήταν η μείωση του σκορ σε 2-1 στο 62ο λεπτό με σουτ του Μπλέντι. Ο Μιχάλης Ζιώγας χρησιμοποίησε 6 νεαρούς επαγγελματίες (Πρίφτης, Καρανίκας, Τσιάρας, Γκαλίτσιος, Μπλέντι, Σιατραβάνης), πολλά παιδιά από την ομάδα Νέων και 4 υπό δοκιμήν (Μπόντε-Απόλλων Λάρισας, Τριανταφυλλόπουλος-ομάδα Αλεξανδρούπολης, Μακράκης-Ακαδημία Πλαταμώνα, Παπαχρήστος-Φιλοκτήτης Μελιβοίας). Καλές στιγμές για την ΑΕΛ είχαν οι Μπόντε (19’), Κρητικός (37’), Σιατραβάνης (47’) και Κρίτσας (52’).

Η σύνθεση της ΑΕΛ: Πρίφτης (58’ Μπαταβάνης), Καρανίκας, Τριανταφυλλόπουλος (58’ Παπαγεωργίου), Γκαλίτσιος, Ψωμολιάς (46’ Μπουρουζίκας), Τσιάρας, Σιατραβάνης (58’ Τσιλούλης), Μπόντε (46’ Αγρόδημος), Κρητικός (46’Κρίτσας), Παπαχρήστος (30’ Μπλέντι), Μακράκης (46’ Γκουντρουμπής)

Τρίκαλα: Ζαφείρης, Γούτσιος, Ανδρέου, Παπαγιαννόπουλος, Δ. Τεντολούρης, Α. Πολύζος, Θ. Πολύζος, Τσάτσος, Πολυζόπουλος, Α. Τεντολούρης, Κόκκινος.
Στο δεύτερο έπαιξαν: Νικολαϊδης, Καρκαντάς Μαλτέζας, Τασιόπουλος, Νάκου, Μπελεβέτης, Χριστοδούλου, Κεφαλάς, Μαντζανάς και οι υπό δοκιμή Τσιγαρίδας, Μπότσης, Μηνάς, Γάτσιος, Μάντζιος, Ντόσας.